Šilumos siurbliai

Lorem ipsum

Šilumos siurbliai: ką svarbu apie juos žinoti?

Neretai yra siekiama, kad patalpų šildymas kainuotų kuo pigiau, tad vis dažniau pasvarstoma apie įvairias inovatyvias galimybes. Viena jų – tai šilumos siurbliai, kurie paskutiniu metu įgyja vis didesnį populiarumą. Nors tai yra laikoma šildymo technikos naujove, tačiau tai ne visai tiesa – šilumos grįžtamąjį ciklą prancūzų mokslininkas buvo pasiūlęs prieš beveik nei 200 metų. Vis dėlto, tuo metu tai nesulaukė didelio susidomėjimo, ir tik visai neseniai šis principas pradėtas taikyti plačiau.

Kas yra šilumos siurblys?

Tai – įrenginys, kuris ima šilumą iš aplinkos (iš žemės, vandens, oro), pakelia temperatūrą iki vartotojų poreikių, ir ją perduoda į patalpas. Šiuo metu yra siūlomi labai įvairūs šilumos siurbliai: jie gali būti pritaikyti tik patalpų šildymui arba ir vandens šildymui, taip pat jie gali būti pritaikomi patalpų vėsinimui, ir t.t. Didelis šilumos siurblių pasirinkimas vartotojams leidžia atrasti tokias galimybes, kurios būtų geriausiai pritaikytos asmeniniams poreikiams. Šilumos siurbliai gali būti vieninteliai šilumos šaltiniai namuose, arba šie įrenginiai gali užtikrinti 20-60 procentų metinio šilumos poreikio.

Svarbiausi šilumos siurblių privalumai

  • Šilumos siurbliai yra visiškai automatizuoti, todėl juos naudoti yra labai paprasta ir patogu;
  • Šilumos siurblių naudingumo koeficientas yra labai aukštas;
  • Šis sprendimas yra vienas palankiausių tada, kai siekiama prisidėti prie aplinkos apsaugos – šilumos siurblių poveikis aplinkai yra minimalus;
  • Šilumos siurblių montavimas yra gana paprastas, nereikalingi jokie instaliavimo darbai;
  • Šilumos siurbliai padeda sutaupyti pinigų.

Šilumos siurblių tipai

Šilumos siurbliai gali būti kelių tipų: oras-oras, oras-vanduo, vanduo-vanduo arba hibridiniai. Pastarieji šilumos siurbliai – tai atsinaujinančių oro ir vandens technologijų sintezė, kuri leidžia pasiekti dar didesnio efektyvumo. Siurbliai oras-oras veikia panašiai kaip ir kondicionieriai, nes į patalpas tiekia šiltą arba šaltą orą, o sistema oras-vanduo veikia kitokiu principu: galutinis šilumos atidavimas yra atliekamas vandenyje, todėl patalpų šildymas yra atliekamas per šildomas grindis ar radiatorius. Na, o šilumos siurbliai vanduo-vanduo naudoja gruntinius vandenis, kurie yra puikūs saulės šilumos kaupikliai, todėl net ir šaltomis žiemos dienomis gali perduoti šilumą.